18.maijā notika Saeimas Juridiskās komisijas sēde, kurā piedalījās LRĀGA pārstāvji.
Tika izskatīts priekšlikums papildināt Krimināllikumu:
“218.1 pants. “Faktiski nenotikuša darījuma uzrādīšana pievienotās vērtības nodokļa deklarācijā”.
LRĀGA iesniedza priekšlikumus šajā likuma pantā iekļaut tekstu “Par tīšu, ar iepriekšēju nodomu un apzinātu faktiski nenotikuša ar pievienotās vērtības nodokli apliekama darījuma uzrādīšanu pievienotās vērtības nodokļa deklarācijā…”.
Diemžēl, LRĀGA priekšlikums netika atbalstīts, sniedzot skaidrojumu – sods var tikt piemērots, tikai konstatējot apzinātu rīcību. Tas jau tāpat esot pats par sevi saprotams. Nelīdzēja arī LRĀGA arguments, ka citos Krimināllikuma pantos kopā vairrāk kā 100 reizes ir izmantoti vārdi “tīši”, “tīšām”, “apzināti”, “ar nodomu” utt.
Priekšlikumu noraidīja gan Saeimas Juridiskās komisijas Krimināltiesību politikas apakškomisijas vadītājs A.Judina kungs, gan arī Ģenerālprokurors J.Stukāna kungs. J.Stukāna kungs uzsvēra, ka grāmatveži ļoti labi saprot, kādās darbībās iesaistās. Un minēja vairākus līdzīgus gadījumus savā juridiskajā (tiesneša) praksē. Uz LRĀGA retorisko jautājumu, kāpēc tikai šim nodoklim tiek veltīts speciāls likuma pants (ir daudz citu nodokļu, kurus var izkrāpt – nemaksāt), atbilde bija – visas valstis cīnās pret PVN izkrāpšanu, jo PVN tiek izkrāpts miljonos mērāmā apmērā.